M4 Dane techniczneDesignCennikCennik LiteKod promocyjny

Ładowanie...

Design


Elewacja północna

M4 to budynek o prostej formie architektonicznej, który delikatnie nawiązuje do tradycyjnego budownictwa. 

 

Zastosowanie na elewacji północnej niewielkiej ilości drewna uwidacznia prostą bryłę budynku, ale jednocześnie nadaje jej bardziej nowoczesny i ciekawszy wygląd.

 

Dzięki umieszczeniu okien dachowych na obu połaciach dachu forma M4 staje się bardziej dynamiczna i urzekająca.

 

 


Elewacja wschodnia

Wschodnia strona budynku powierzchownie wydaje się być nieciekawa, jednak po dokładniejszej analizie można dostrzec jej zalety.

 

Przeznaczenie powierzchni pomiędzy oknami na elewację drewnianą, sprawia, że jest to bardzo widoczny i charakterystyczny fragment elewacji, który w skojarzeniach może nawiązywać do starych drewniany okiennic. 

 


Elewacja południowa

Elewacja południowa w budownictwie energooszczędnym to jedna z ważniejszych elewacji, jeżeli nie najważniejsza. Wiedząc o tym, zaprojektowano w niej duże przeszklenia, które dogrzewają wnętrze budynku w momencie, gdy słońce góruje na niebie.

 

Jednocześnie ścianka dzieląca jadalnię z pokojem dziennym zapobiega przegrzaniu całego budynku zapewniając tym samym również przyjemny chłód.

 

Horyzontalność elewacji południowej została podkreślona przez poziomo kładzioną elewację drewnianą, która biegnie wzdłuż całego niemal parteru budynku od strony południowej.

 

Taki zabieg wspaniale wkomponowuje się w horyzontalną elewację tego pięknego budynku.


Elewacja zachodnia

Elewacja zachodnia doskonale doświetla pokój dzienny, jadalnię oraz dwie sypialnie w godzinach popołudniowych, zapewniając tym samym światło pomieszczeniom, które go najbardziej potrzebują w danym momencie. Dodatkowo od strony zachodniej dominuje duży taras ze szklanymi barierkami.

 

Elewacja zachodnia to przykład symetrii w każdym calu, która to z kolei jeszcze bardziej podkreśla bryłę budynku z dwuspadowym dachem.

 

Ciekawym zabiegiem, który pojawia się również na innych elewacjach jest fakt istnienia białej opaski biegnącej wzdłuż kantów bryły budynku.

 

Opaska tynkowa podkreśla elewacje drewnianą i jednocześnie nadaje lekkości budynkowi tam, gdzie tego potrzebuje.