M3 Dane techniczneDesignCennikCennik LiteKod promocyjny

Ładowanie...

Design


Elewacja północna

Prosta w formie i przykuwająca wzrok elewacja północna, będąca jednocześnie elewacją frontową budynku M3, to z całą pewnością pokaz minimalizmu. Ciemny kolor płyt elewacyjnych, na których zaakcentowany jest numer domu to fantastyczny znak rozpoznawczy budynku.

 

Elewacja frontowa sama w sobie jest kompozycją powierzchni szklanych, bramy garażowej i układu płyt tworząc minimalistyczną, prostą i elegancką powierzchnię.


Zgodnie z zasadami energooszczędności elewacja północna powinna zawierać jak najmniej przeszkleń, co w przypadku M3 dokładnie odwzorowano nie psując przy tym, a wręcz nadając dodatkowy urok.


Elewacja wschodnia

Elewacja wschodnia to kompozycja kwadratu i dwóch prostokątów ustawionych w kolumnie jeden pod drugim.

 

Dodatkowym akcentem, który występuje tylko na elewacji wschodniej są rury spustowe które tak naprawdę kadrują nam elewacje w taki sposób, że budynek wydaje się węższy niż faktycznie jest.

 

Elewacja wschodnia to kolejny przykład minimalizmu.


Elewacja południowa

Elewacja południowa M3 powinna być oglądana razem z elewacją zachodnią, gdyż budynek ten otwiera się tymi dwiema elewacjami na słońce w podobny sposób, tworząc interesującą kompozycję narożnikową.

 

Pomimo wszystko, elewacja południowa interpretowana osobno jest również ciekawa, ze względu na fakt występowania bardzo dużych przeszkleń o kwadratowej proporcji oraz dwóch mniejszych prostokątnych, które po złączeniu tworzą kolejne kwadratowe wydzielenie przestrzeni w elewacji.

 

Taka kompozycja czterech kwadratów na płaskiej niemal kwadratowej powierzchni tej elewacji z całą pewnością będzie cieszyć oko każdego będącego w ogrodzie.


Elewacja zachodnia

Elewacja zachodnia podobnie jak elewacja południowa znakomicie otwiera się na słońce, które towarzyszyć będzie mieszkańcom tego budynku w godzinach popołudniowych.

 

Świetna kompozycja trzech prostokątnych okien wraz z dwoma ogromnymi kwadratowymi przeszkleniami znakomicie oddają minimalistyczny charakter budynku.

 

Zarówno w elewacji zachodniej, jak i południowej można dostrzec szklane barierki przy dużych przeszkleniach uatrakcyjniające całą bryłę budynku i nadające jej lekkości i świeżości.