M1 Dane techniczneDesignCennikCennik LiteKod promocyjny

Ładowanie...

Design


Elewacja północna

M1 swoją bryłą nawiązuje do tradycyjnej architektury, jednakże elewacja tynkowa połączona z drewnianą nadaje mu świeżości, co bardzo dokładnie widać po elewacji północnej.

 

Przejście elewacji tynkowej na elewację drewnianą wyznacza linia drzwi wejściowych.

 

Mała ilość przeszkleń od strony północnej podkreśla energooszczędny charakter budynku.

 


Elewacja wschodnia

Na pierwszy rzut oka elewacja wschodnia wizualnie jest najmniej ciekawa, jednak przemyślane umiejscowienie okna nadaje tej elewacji pewnego uroku i sprawia, że nie jest tak nudna. 

 

Jednolity kolor tynku podkreśla jeszcze bardziej prostą i stonowaną bryłę budynku.

 

Mniejsza ilość przeszkleń na elewacji wschodniej to dobry przykład zastosowania praktyk związanych z budownictwem energooszczędnym.

 


Elewacja południowa

M1 zdecydowanie najlepiej prezentuje się od strony południowej. Odcięcie elewacji tynkowej od elewacji drewnianej wyznacza górna linia okien oraz okno najbardziej zbliżone do strony wschodniej.

 

Duża powierzchnia przeszkleń sprawia, że budynek staje się bardziej otwarty na otaczający go krajobraz.

 

Drewniany taras bardzo dobrze komponuje się z całą elewacją oraz stwarza wrażenie jedności z częścią elewacji wykonanej z drewna.

 


Elewacja zachodnia

Pomijając stolarkę okienną, można powiedzieć, że to elewacja drewniana pokrywa w większości stronę zachodnią budynku, co jeszcze bardziej podkreśla drewniany taras na całej długości tej ściany.

 

Ale tak naprawdę to dzięki zastosowaniu dwóch białych pasów tynku przy krawędziach okien elewacja zachodnia nabiera lekkości i ciekawego wyglądu.